Twilla Speelmanová a Steve Kills On Top žili se čtyřmi vnoučaty v mobilním domě u silnice Walking Horse Road západně od Ashlandu.
       26. června po setmění museli prchat před plameny, bez elektřiny, potmě, v hustém dýmu a s plačícími vnoučaty. „Nechtěla jsem se vrátit, ale věděla jsem, že dříve nebo později se tomu nevyhnu. Nikdy by mě nenapadlo, že se to stane právě mně,“ komentovala Twilla první návštěvu spáleniště. Dnes na jeho místě stojí mobilní dům od FEMA a život Twilly a její rodiny se pomalu vrací do normálních kolejí.
       Paní Twilla Speelmanová nám napsala: „To jsem já, můj partner a naše čtyři vnoučata, která vychováváme. Ten večer, co přišel požár, jsme už věděli o varování, že se blíží oheň. Stihli jsme se dostat do bezpečí, ale přišli jsme o všechno kromě oblečení, které jsme měli na sobě. Podařilo se nám zachránit naše dva pejsky a kočku. Momentálně bydlíme v mobilním domě od FEMA“ (Federální úřad pro mimořádné situace).
       Ve středu 11. prosince odešel do Ashlandu cenný balík s 560 americkými dolary pro rodinu Twilly Speelmanové. Paní Twilla psala, že je velice vděčná, protože v Montaně udeřily silné mrazy, takže měsíční účet za elektřinu činí 400 až 500 dolarů. „Moc a moc vám děkujeme za dar. Dneska (31. prosince) dorazil, právě včas, aby nám pomohl zaplatit za elektriku a mohli jsme koupit něco dětem. DĚKUJEME.“